На Чернівецьких ринках з'явилися кавуни та дині. Ці літні фрукти подобаються багатьом городянам, тому їх активно розбирають. Молодий буковинець вирішив перевірити наскільки безпечні перші кавуни та дині.

На ринку «Центральний» вже активно продають великі ягоди. Ціни на кавуни коливаються в межах 12-15 гривень за кілограм, а на дині – 15-30 гривень за кілограм. Всі продавці кажуть, що фрукти були привезені з Херсонської області.

Також продавці розповідають, що покупців багато, багато цікавляться безпекою кавунів і динь. На ринку «Центральний» продавці запевнили, що їх продукція пройшла контроль і нітрати не перевищують норми. Контрольна закупівля кавуна підтвердила слова продавця. У ягоді виявилося 29 мг/кг нітратів при мінімально допустимій нормі 60 мг/кг

Ціни на кавуни на ринках Чернівців Фото: Погляд

Завідувач Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №1 Ольга Цапенко розповіла, що в поточному році ще не було виявлено кавунів і динь, в яких присутні нітрати у великій кількості.

Популярні новини зараз
Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку Суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути Пенсіонерам пообіцяли спеціальні надбавки: виживати стане простіше, але не всім
Показати ще

При цьому в 2020 році ціни на фрукти і ягоди б'ють всі рекорди. Якщо в 2019 році на 100 гривень можна було купити кілька кілограм вишень чи абрикос, в цьому році на цю ж суму можна купити менше кілограма малини або полуниці.

Така тенденція фіксується по всій Україні. У Дніпрі ягоди подорожчали в два рази в порівнянні з минулим роком. Малина коштує 100 грн замість 45-50 гривень, які були в минулому році. Смородина залишилася в тій же ціновій категорії, як і в минулому році 50-60 гривень.

Змінилися ціни на овочі. На ринках Закарпаття борщовий набір подорожчав порівняно з минулим роком у 2 і більше разів. Крім того, підвищилися ціни і на салатні овочі, які користуються великим попитом у всіх українців.

Нагадаємо, Знай писав, що на ринках Дніпропетровської області, як і всієї України, ціни на фрукти і ягоди злетіли в два рази в порівнянні з минулим роком. Продавці пояснюють такий стрибок неврожаєм через негоду навесні.

Знай повідомляв, що на Закарпатті на ринках суттєво подорожчали овочі. Ціни злетіли два рази на салатні сезонні овочі та на борщовий набір, який в ціні круглий рік.

Нещодавно Знай передавав, що на ринках і в магазинах банани продають в 2 рази дешевше, ніж сезонні українські фрукти.