Загальнонаціональний блекаут в Україні наразі малоймовірний, навіть з урахуванням можливих нових атак на енергосистему.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку оцінку висловив народний депутат Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Київ 24", коментуючи ситуацію з енергопостачанням напередодні зимових холодів.
За словами парламентаря, повторення сценарію листопада 2022 року, коли країна пережила масштабне знеструмлення, не очікується. Він наголосив, що тодішній блекаут був спричинений не лише ворожими ракетними ударами, а й серйозними управлінськими прорахунками.
Йшлося про недостатню підготовку диспетчерських служб та помилки в діях керівництва "Укренерго", через що спрацював людський фактор. Ці обставини, як зазначив депутат, зафіксовані у висновках тимчасової слідчої комісії, а матеріали передані до правоохоронних органів, однак належної реакції з їхнього боку досі немає.
Водночас Кучеренко застеріг, що хоча загального блекауту не прогнозується, окремі регіони можуть зіткнутися з локальними проблемами. Подібні труднощі вже спостерігаються, зокрема, в Одесі, де ситуація з енергопостачанням залишається складною. Додатковим ризиком можуть стати сильні морози: при зниженні температури до мінус 10 градусів і нижче навантаження на систему різко зросте, що здатне ускладнити сценарій.
Разом із тим нардеп висловив обережний оптимізм, зазначивши, що сподівається на наявність резервних дизель-генераторів, а також достатніх запасів електроенергії, газу та води, які можуть допомогти стабілізувати ситуацію у разі погіршення погодних умов.
Раніше портал Знай повідомляв, в Україні відключатимуть світло за новими правилами: до чого готуватися.
Також наш портал інформував, сподіватися на диво не варто: енергосистема ближча до катастрофи, ніж до покращення.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, скільки триватимуть відключення світла в Україні та чому на заході графіки м'якіші ніж у Києві.