Українці дедалі уважніше стежать за коливаннями курсу долара та євро, намагаючись обрати момент, коли обмін буде максимально вигідним.

Втім, універсального "ідеального дня" для купівлі валюти не існує. Про це розповів фінансист Богдан Яремчик у коментарі для "Новини.LIVE".

Обмін валюти. Фото: скрін youtube
Обмін валюти. Фото: скрін youtube

За його словами, аналіз динаміки готівкового курсу справді показує певну повторюваність. Упродовж тижня курс може дещо зростати або знижуватися – це природна реакція ринку на відкриття та завершення валютних торгів. Такі коливання не є аномальними й зазвичай не несуть суттєвих ризиків для пересічних громадян.

Фінансист пояснив, що чітко визначеного часу, коли купівля іноземної валюти буде однозначно вигідною, не існує. Водночас на практиці часто трапляється, що наприкінці тижня курс виглядає трохи привабливішим, ніж на його початку. Зазвичай у понеділок формується тенденція до зростання, а ближче до четверга–п’ятниці ринок демонструє помірне зниження.

Популярні новини зараз
Школи йдуть на дистанційку: хто буде навчатися з дому Залишитесь без газу та субсидій: які дані потрібно терміново оновити Платіжки зростуть у чотири етапи: українцям готують подорожчання світла Переселенців будуть розселяти у покинуті будівлі
Показати ще

Обмінник. Фото: скрін youtube
Обмінник. Фото: скрін youtube

Він також звернув увагу, що для невеликих сум, наприклад, кількох сотень доларів – різниця у виборі дня купівлі майже непомітна. Натомість при операціях на кілька тисяч доларів варто уважніше стежити за курсовими змінами та новинами фінансового ринку, адже навіть незначне коливання може вплинути на підсумкову суму.

Окремою проблемою, за словами експерта, залишається наявність готівкової валюти. Обмінні пункти не завжди мають достатній запас купюр для великих операцій, а у випадку з банками клієнтам зазвичай потрібно домовлятися про видачу значної суми заздалегідь.

Раніше портал Знай повідомляв, гривня проти долара: НБУ розкрив причини валютних коливань.

Також наш портал інформував, поспішати в обмінники не варто: що буде з курсом долара та євро.

Крім того, ми писали, валютні коливання: що вигідніше купувати – долари чи євро.