Український бізнес опинився на межі виживання через постійні удари росіяни по енергосистемі та багатоденні відключення світла.

Салони краси, ресторани та інші заклади змушені працювати в холоді або взагалі закриватися, щоб не зазнати ще більших втрат. Підприємниця Наталія Білостоцька розповіла, що один із її салонів довелося тимчасово зупинити, коли температура в приміщенні впала до 2 градусів. Вона згадує, що вони фактично працювали в холодильнику, адже майстри й клієнти не могли перебувати там довго, пише Reuters.

Пізніше роботу відновили, але ситуація залишилася складною — навіть після відкриття температура трималася лише близько 6 градусів, тому відвідувачі не знімали верхній одяг. Щоб не зупиняти діяльність, підприємці почали масово купувати генератори, однак це стало серйозним фінансовим ударом. За словами власниці, щомісячні витрати на електроенергію зросли до 58 000 гривень, а ще приблизно 15 000 гривень, іде на пальне та обслуговування обладнання. Вона не підвищує ціни, бо боїться втратити людей, які й так обережно витрачають гроші.

Гроші, тисяча гривень, фото з вільних джерел
Гроші, тисяча гривень, фото з вільних джерел

Економістки попереджають, що відключення світла вже стали одним із найбільших ризиків для економіки. Якщо ситуація не покращиться, країна може втратити до кількох відсотків економічного зростання. Національний банк також погіршив прогноз розвитку економіки, адже нестабільне енергопостачання гальмує роботу компаній.

Популярні новини зараз
Обігріватимуть по-новому: в Україні змінять систему теплопостачання Українці стануть безхатьками: виселять із власної квартири Трьом українським містам загрожує затоплення: які населені пункти підуть під воду Син дніпровського кримінального авторитета "Наріка" Єрмак Петровський відкрив стрілянину: у постраждалого 8 поранень
Показати ще

Електроенергія Фото: скрін youtube
Електроенергія Фото: скрін youtube

Додатковою проблемою є нестача працівників і постійна небезпека для бізнесу. Саме малі підприємства забезпечують роботою значну частину людей, тому їх закриття може призвести до безробіття.

Раніше ми повідомляли, зробіть добові запаси: українців закликали готуватись до найгіршого через нові атаки.

Можуть вдарити 32 балістичні ракети за раз: експерт попередив про загрозу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, блекаути з нами назавжди: росіяни намагаються зробити Україну непридатною для життя