У місті все частіше з’являються блокпости та перевірки документів — люди починають хвилюватися через можливе посилення мобілізації.

Але офіційно заявляють інше — жодних нових правил немає, усе нібито працює як раніше.

Останнім часом водії та пішоходи помічають більше патрулів і перекриття доріг. Через це ширяться чутки про масові перевірки і навіть примусове доставлення до ТЦК. Частина військових і експертів вважає це сигналом змін.

"Це може свідчити про активізацію мобілізаційних заходів" — Один із офіцерів зазначає.

На практиці це означає перевірку військово-облікових документів прямо на вулиці. Також повідомляють про спроби вручати повістки на місці зупинки. Для багатьох це виглядає як посилення, адже раніше ситуація була спокійнішою.

Популярні новини зараз
На папері все красиво, але пенсіонери голодують: індексація не дає результатів Заберуть літні канікули: до якого числа триватиме навчальний рік у школах Валюта стане дефіцитною? До яких змін готуватись Пенсіонерів можуть виселити з власних квартир: хто ризикує стати безхатьком
Показати ще

Повістка. Фото: скрін youtube
Повістка. Фото: скрін youtube

Водночас представники ТЦК заперечують будь-які зміни. Вони наголошують, що кількість патрулів не збільшувалась, нових правил немає, а всі дії — у межах закону. Тобто офіційно все без нововведень, навіть якщо візуально здається інакше.

У такій ситуації важливо знати свої права. Перевіряти документи можуть лише уповноважені особи разом із поліцією. Примусово саджати у авто без підстав — незаконно.

"Повістка має вручатися особисто, а не на ходу" — пояснюють юристи.

Ще одна порада — не панікувати. Люди часто самі погоджуються на сумнівні дії через стрес. Варто мати при собі документи, уважно читати все, що підписуєте, і фіксувати процес на відео.

Телефон. Фото: скрін Ютуб
Телефон. Фото: скрін Ютуб

Якщо відчуваєте тиск — одразу телефонуйте 102 і звертайтеся до адвоката. Знання правил у таких ситуаціях працює краще за будь-які чутки.

І головне пам'ятайте закони та правоохороні органи на вашій стороні, а єдинний хто вносить розлад та сумніви це росія, яка ще й почали всі ціпроблеми вторгшись в Україну і змусивши нас захищатися.

Раніше ми повідомляли, ТЦК заявили про перезавантаження: більшість скарг - фейки і маніпуляція.

ТЦК скаржаться на насилля: з'явилося раніше за бусифікацію - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.