У багатьох країнах Європи власники свійських тварин щорічно сплачують окремий податок за утримання кішок та собак. В Україні подібна ідея також обговорювалася, проте до впровадження практично справа поки не дійшла.

При цьому держава робить ставку не на оподаткування, а на поступову цифровізацію обліку тварин. Зокрема, у Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили про розвиток електронних сервісів та впровадження сучасних ветеринарних реєстрів.

Котик, фото: Знай.ua
Котик, фото: Знай.ua

На сьогоднішній день українці не зобов'язані сплачувати окремий податок за домашніх вихованців. Хоча у 2017 році розглядалася ініціатива щодо запровадження такого збору, а також обов'язкової реєстрації та ідентифікації тварин, законопроект так і не було ухвалено. Його автори пояснювали необхідність міри боротьбою з безпритульними тваринами та формуванням більш відповідального ставлення до утримання тварин.

Станом на 2026 рік питання податку знято з порядку денного, проте тема обліку тварин залишається актуальною. В умовах війни та зростання кількості безпритульних тварин держава зосередилася на створенні єдиної цифрової системи обліку.

У Міністерстві аграрної політики повідомили про запуск Єдиного державного реєстру свійських тварин. Ця система дозволить збирати дані про вихованців та їх власників в одній базі. Серед її завдань — спрощення пошуку втрачених тварин, відновлення ветеринарних документів, контроль вакцинації та переведення всіх даних у цифровий формат.

Також в Україні вже працює єдиний електронний реєстр ветеринарних документів, що дозволяє оформлювати довідки та записи у цифровому вигляді. У відомстві наголошують, що мета реформи — не запровадження нових податків, а підвищення рівня безпеки та контроль за поширенням інфекційних захворювань, включаючи сказ.

Собака в ліжку, сон, спляча людина, зображення з вільних джерел
Собака в ліжку, сон, спляча людина, зображення з вільних джерел

Додатково запроваджуються нові правила утримання тварин. Власники собак і кішок повинні проходити процедуру ідентифікації, включаючи мікрочіпування, а також оформляти ветеринарні паспорти нового зразка з повною інформацією про тварину та її вакцинацію. За порушення вимог передбачено адміністративні штрафи.

Експерти зазначають, що такі зміни наближають українську систему обліку тварин до європейських стандартів і роблять її прозорішою та сучаснішою.

Раніше ми писали, що "кошатники" – не стереотип, а науково підтверджений тип особистості.

"Знай" також передавав про приховані небезпеки прогулянок, про які мовчать.

Також розповідали, 5 причин більше не спати із кішками на одному ліжку.

Популярні новини зараз
Українцям дали останній термін витратити "Національний кешбек" Супермаркети змусять безкоштовно віддавати продукти: магазини можуть піти до суду Штрафи за колодязі і свердловини: готують нові покарання за воду На ринках виявили небезпечний продукт: українців просять бути обережними
Показати ще