Побутові споживачі газу вже знають, скільки платитимуть за блакитне паливо у липні. Газопостачальні компанії оприлюднили нові тарифи, і для більшості українців вони залишаться без змін. Водночас місячні ринкові пропозиції стали дешевшими, ніж у червні.
На українському ринку зараз працюють вісім постачальників газу для населення. Чотири компанії пропонують лише річні фіксовані тарифи, ще чотири — як річні, так і місячні, ціна яких може змінюватися залежно від ринкової ситуації.
Саме річні тарифи є базовими для більшості побутових споживачів. У липні вони не змінилися й залишаються на рівні від 7,96 до 9,99 гривні за кубометр залежно від компанії.
Натомість місячні тарифи у липні стали нижчими, ніж місяць тому. Зараз вони коливаються від 8,46 до 27,99 гривні за кубометр. Водночас перейти на місячний тариф можна лише за власним бажанням — автоматично переводити клієнтів із річного тарифу на місячний постачальники не мають права.
Найбільшим постачальником газу в Україні залишається ГК «Нафтогаз України», клієнтами якої є близько 98% побутових споживачів — це понад 12 мільйонів домогосподарств. Для них продовжує діяти тариф «Фіксований» у розмірі 7,96 гривні за кубометр. Компанія вже повідомляла, що ця ціна гарантовано залишатиметься чинною щонайменше до 30 квітня 2027 року.
Попри стабільні тарифи на газ для населення, в енергетичній сфері відбуваються й інші зміни. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення тарифу НЕК «Укренерго» на послуги з оперативно-диспетчерського управління.
Із 1 липня тариф на диспетчеризацію збільшиться на 7,8% — до 118,64 грн за МВт·год без ПДВ. Водночас для побутових споживачів це не означає автоматичного підвищення ціни на природний газ.
Раніше також повідомлялося, що в окремих містах України з 1 липня переглядають тарифи на водопостачання та водовідведення. Крім того, українцям нагадали, за що нараховується абонентська плата за воду навіть у разі нульового споживання.
Нагадаємо, комунальні борги можуть списати: Кабмін отримав петицію
Раніше ми розовідали, що комунальні платіжки перепишуть: яка послуга подорожчає — цифри вражають
Також, комунальні борги перерахують: кого торкнеться