У Чернівецькій області Сокирянська територіальна виборча комісія Дністровського району відмовила в реєстрації списку кандидатів партії "Батьківщина" до Сокирянської міської ради.

Про це йдеться у відповідній заяві політичної партії.

"Попри те, що Чернівецька обласна організації партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» вчасно і в повному обсязі, відповідно до вимог чинного виборчого законодавства України подала всі пакети документів на реєстрацію виборчих списків кандидатів партії до місцевих рад усіх рівнів, територіальні виборчі комісії під тиском впливових осіб перешкоджають реєстрації цих списків.

Так, учора Сокирянська територіальна виборча комісія Дністровського району відмовила в реєстрації нашого списку кандидатів до Сокирянської міської ради. Без участі голови ТВК, яка, не бажаючи брати участь у цьому свавіллі, вчора була відсутня на засіданні через «сімейні обставини» (як вказано у її заяві), а сьогодні взагалі подала заяву на складання повноважень. Адже голова ТВК розуміє свою відповідальність за протизаконні дії комісії.

Підстава, на яку комісія посилається при відмові реєстрації виборчого списку кандидатів до Сокирянської міської ради, є грубим порушенням Виборчого кодексу України, ст. 230 якого дає вичерпний перелік умов, за яких відбувається відмова. Жодного з цих пунктів Чернівецька обласна парторганізація ВО «Батьківщина» не припустилася, і відповідно до вимог закону вчасно сплатила заставу, про що має підтверджуючі документи від банку. Чому (і чи насправді) ці кошти начебто не надійшли вчасно на рахунки комісії – це не питання до платника, а швидше до державного банку чи самої комісії, як і не підстава для відмови в реєстрації. До того ж, на момент прийняття рішення комісією, вона вже мала підтвердження наявності коштів на рахунку.

Тепер ТВК затримує видачу нам протоколу про це рішення, аби не дати нам його оскаржити до затвердження і друку бюлетенів.

Популярні новини зараз
Окупанти можуть піти на Київ: розвідник зробив тривожну заяву "Перевірка, якої ще не було": відомий екстрасенс побачив, що чекає на Україну в грудні Подружжя заселилося в квартиру і лише через півроку довідалося, що п'ють воду з унітазу: чому це сталося Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Маємо всі підстави пов’язувати цю ситуацію з тиском на ТВК місцевого діяча, який роками обіймав керівні посади в районі, а зараз є головою Сокирянської районної ради, Василя Козака. І ситуація з комісією – це не єдиний випадок тиску. Наші кандидати з цього району стверджують і про його вимоги до них не балотуватися з погрозами про втрату роботи, є і факти тиску в інших районах, зокрема гірських, де під час формування списків таким чином змушували наших кандидатів з числа лісівників відмовлятися від балотування.

Упродовж цілого нинішнього скликання Сокирянської районної ради фракція «Батьківщина» в ній була єдиним опозиційним бар’єром, який перешкоджав земельним і, ймовірно, податковим оборудкам цього персонажа, і тепер він шукає способу позбутися такої перешкоди в наступній каденції.

Навіть за часів Януковича цей діяч не дозволяв собі такої зневаги до виборців і закону. Його вседозволеність базується на особистих контактах з сьогоднішньою владою, яких він не лише не приховує, а й якими пишається. Цікаво, чи знають про ці його протизаконні дії спікер парламенту і президент, якими він прикривається? Адже якщо раніше його називали «князьком» лише Сокирянського району, то зараз він намагається розширити свій вплив на весь новостворений Дністровський район Чернівецької області і через Аграрну партію і її сателітів – на всю область. І минулотижнева відмова в реєстрації списку до Хотинської міськради (щодо якої зараз триває суд за нашим позовом), очевидно, не обійшлася без його втручання. Якщо такі абсурдні речі відбуваються, незважаючи ні на закон, ні на здоровий глузд – однозначно, це не без відома влади."

Чернівецька обласна організація партії ВО "Батьківщина" звернулася з відповідними заявами до правоохоронних органів і прокуратури.

Нагадаємо, що губернатор Дніпровщини Бондаренко хитро обвів Зеленського навколо пальця - картинки замість доріг та аеропорту

Як повідомляв портал Знай.uа, Верещук спробувала вколоти Кличка і грандіозно зганьбилася: "Ви тролейбуси хоч раз бачили?"

Також портал Знай.uа писав, що Лерос пригрозив Зеленському і Єрмаку брудним компроматом: "Обговорюють напад на мене"