Антимонопольний комітет України звернувся до торговельних мереж із вимогою переглянути ціни на цукор.

Під перевірку потрапили 90 всеукраїнських і регіональних ритейлерів, які продають продукт кінцевим споживачам.

У відомстві пояснили, що з квітня 2025 року виробники поступово знижували відпускну вартість цукру. Проте на полицях супермаркетів це майже не відобразилося — цінники залишалися високими або змінювалися несуттєво. У комітеті звернули увагу й на іншу деталь — різні мережі, попри відмінності у площах магазинів, кількості точок і товарообігу, встановлювали майже однакові ціни.

Жінка купує борошно та цукор
Жінка купує борошно та цукор

Фахівці наголосили, що така синхронність може свідчити про ризики для чесної конкуренції. Якщо бізнес орієнтується не на власні витрати, а лише на рівень сусіда, це впливає на ринок і гаманці покупців. В АМКУ прямо зазначили, що виявлені факти можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Популярні новини зараз
Індексацію розширили: хто отримає більше у березні Пенсійне посвідчення більше не працює: пільговикам змінюють правила Пенсії перерахують автоматично: хто отримає більше вже у квітні Пенсіонерам доплачуватимуть від 300 до 1038 грн: хто отримає "бонусні" гроші
Показати ще

Цукор / скріншот з відео
Цукор / скріншот з відео

Мережам надали обов’язкові для розгляду рекомендації та закликали утриматися від дій чи бездіяльності, які можуть спотворювати ринкові правила. Фактично сигнал простий — якщо закупівельна ціна падає, це має відчувати і покупець. Тепер ритейлерам доведеться пояснити свою цінову політику або ж скоригувати її, аби уникнути подальших кроків із боку регулятора.

Раніше ми повідомляли, ціни спадуть на 30%: як зміниться вартість одягу, продуктів та відпочинку?

Якісна кава: скільки має коштувати та на що варто звернути увагу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, ціни на цукор полетіли вниз: чому це поганий знак?