У Чернівецькій області зафіксована одна найбільша завантаженість ліжко-місць.

Згідно з інтерактивною картою госпітальної бази Чернівецької області COVID-19, найбільше хворих – у лікарнях Чернівців, йдеться у публікації "МБ".

Станом на 6 вересня у лікарнях області перебуває 569 людей. Майже понад місць для лікування хворих на коронавірус зайняті.

У міській лікарні №1 з 56 місць для хворих із коронавірусом вільних ліжок небагато.

"На початку літа було значно менше людей. Але ми відчули, що всі забули про заходи безпеки три тижні тому, коли почало надходити майже вдвічі більше хворих. У нашій лікарні є майже 50 хворих. І це все важкохворі. Тому всі наші відділення працюють як реанімація. Бо дуже часто спостерігаємо ситуацію, що у людини ніби стан середньої важкості, а через кілька хвилин ситуація може різко погіршитися", – розповідає директор міської лікарні №1 Анатолій Петричук.

Популярні новини зараз
Світла немає, а вуличні ліхтарі сяють навіть вдень - столична влада пояснила причину Доведеться жити без хліба та молока: "безсвітлова" дієта скоро стане нормою Ці Знаки Зодіаку вже зараз отримають у житті все, що хотіли: кому дуже пощастило Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня
Показати ще

У лікарні переважно лікуються люди за 60 років, які мають супутні захворювання. Лікарі вже мають досвід такого лікування, але важкохворі пацієнти все одно потребують посиленого догляду. Складно працювати, бо багато хворих.

У лікарні, як розповідають лікарі, готові до збільшення кількості хворих, але на лікування пацієнтів із COVID-19 щодня витрачаються шалені суми.

"Важко сказати, яким буде COVID-19 в осінньо-зимовий період. Цього поки що ніхто не може передбачити. Але ми готові працювати. Щоправда, грошей, які надає НСЗУ не вистачає на лікування. Щодня ми витрачаємо дві тонни кисню, а це дуже багато. Більшість хворих потребують кисневої дотації. На лікування інфікованих коронавірусом потребує великих витрат: щонайменше на лікування потрібно 38 тисяч гривень, а якщо це складний пацієнт у реанімації – суми сягають понад 60 тисяч гривен", – продовжує Анатолій Михайлович.

Анатолій Михайлович говорить, що хворим іноді доводиться купувати ліки за свої кошти.

"На жаль, ми не можемо сказати, що хворі не купують жодних ліків. Безкоштовно призначаємо ліки за протоколом, але якщо вони не допомагають, доводиться використовувати інші препарати, і дуже часто їх немає в протоколі, на них гроші не виділяються. Отож родичам доводиться їх купувати", - зазначив Анатолій Петричук.

Місяць тому міська лікарня №3 планувала зменшити кількість ліжок для інфікованих коронавірусом і відновити роботу терапевтичного відділення. Але тут наразі навпаки збільшили кількість ліжок із 30 до 44.

"Три тижні тому отримали наказ збільшити кількість ліжок. У нас наразі заповнюваність становить майже 80. Лікуємо хворих середнього стану, переважно це люди 45+. Всіх забезпечуємо ліками. Щодня маємо різну кількість нових хворих: одного дня – один хворий, наступного – п’ять. Але ми не завжди маємо можливість лікувати їх у лікарні, бо в палаті є хворі з підтвердженим коронавірусом, а в людини ще немає тесту. Тому часто доводиться зідзвонюватися з колегами з інших лікарень, з’ясовувати щодо місць і надавати направлення", – каже директор міської лікарні №3 Віктор Проц.

У Чернівецькій ОДА запевняють, що місць у лікарнях вистачає, незважаючи на заповненість. За потреби готові перепрофільовувати відділення.

"У нас лікарні першої хвилі справді заповнені на 70%. Крім того, ми вже відкрили для хворих четверту лікарню із другої хвилі. Зробили це, щоби пацієнтам було зручніше добиратися. Загалом в області хворих на COVID приймає 17 лікарень, у них майже тисяча місць. Ситуація із заповненістю некритична, місць вистачає. Велика кількість людей лікується амбулаторно. Найбільше заповнені лікарні у Чернівцях", – пояснює заступниця голови Чернівецької ОДА Наталя Гусак.

Навіть якщо кількість хворих продовжить зростати, ще є можливість їх приймати, запевняють у Чернівецькій ОДА.

"Лікарні першої хвилі можуть перепрофільовувати свої відділення. У резерві ще є лікарні другої хвилі. Тому не варто хвилюватися, що місць не вистачить. Але потрібно пам’ятати, що госпіталізація здійснюється лише за чіткими показаннями", - зазначила Наталя Гусак.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що У Зеленського обіцяють "золотий дощ" медикам - скільки доплатять лікарям і медсестрам у розпал пандемії

Також портал «Знай.uа» писав, що Київ очолив антирейтинг по коронавірусу, Кличко озвучив лякаючі цифри

Також портал «Знай.uа» писав, що Коронавірус "відібрав" м'яч у двох футболістів "Карпат"