Мало кому відомо, що колишній президент Ізраїльської діамантової біржі родом з Чернівців, а батьки творця комп’ютерів Apple народилися на Глибоччині.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВікторія НУЛАНД, американський дипломат
Американський дипломат і політик, помічник державного секретаря США у справах Євразії та Європи Вікторія Нуланд має буковинське коріння. За інформацією "Вікіпедії", дідусь Вікторії Нуланд з боку батька – Мейер Нудельман – єврейського походження. До Америки він прибув 18-річним юнаком з містечка Новоселиця на Буковині.
Юлій ЕДЕЛЬШТЕЙН, спікер ізраїльського кнесету
Колишній радянський дисидент і ізраїльський міністр, уродженець Чернівців 54-річний Юлій Едельштейн нещодавно вдруге переобраний на пост спікера кнесету.
У Радянському Союзі Едельштейн самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовникам домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у тюрмах і сибірських колоніях.
Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів Ісраель ба-Алія, шість разів поспіль обирався депутатом кнесету, був віце-спікером, міністром імміграції та абсорбції.
Стів ВОЗНЯК, співзасновник фірми Apple
Піонер комп’ютерних технологій, конструктор і автор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Стів Возняк має буковинське коріння. Інформація про українське етнічне походження Стіва Возняка з’явилась в ЗМІ після виходу в світ у 2007 році енциклопедичного довідника "Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті". Тут стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.
"Його батько – виходець із Буковини, звідки переїхав до США після Другої світової війни. Мати – німецького походження. Він це визнає. Але оскільки його інтернаціональна сім’я в Америці ніколи не дотримувалась українських традицій, а на момент виїзду батьків до США частина України належала Польщі, то на запитання про їхнє походження Стів відповідає: "Моя мати приїхала з Німеччини, а батько – з Польщі".
Міла КУНІС, телеактриса
Відома зірка голівудських стрічок Міла Куніс народилася у 1983 році в Чернівцях. Мати актриси Ельвіра – колишня вчителька фізики, а батько Марк Борисович – у минулому інженер-механік на чернівецькому заводі "Легмаш".
У 1991 році сім’я емігрувала в США і поселилась у Лос-Анджелесі. Свою акторську кар’єру Міла розпочала у 1993 році, знявшись у кількох рекламних роликах.
Рамон Джон ГНАТИШИН, екс-генерал-губернатор Канади
Відомий канадський політик народився у родині емігрантів з України. Його батько, колишній канадський сенатор Джон Гнатишин, був вихідцем з Вашківців на Вижниччині.
Рамон служив у Королівських повітряних силах та мав юридичну практику в Саскачевані до 1974 року, коли й був обраний до Палати громад канадського парламенту. Займав посади міністра енергетики у 1979 – 1980 роках та міністра юстиції у 1986 – 1988 роках. За рекомендацією прем’єр-міністра, Гнатишина у 1989 році призначили генерал-губернатором Канади.
Моше Шнітцер, колишній президент Ізраїльської діамантової біржі
Виходець із Чернівців Моше Шнітцер був ключовим гравцем у міжнародній торгівлі діамантами. Він народився у Чернівцях у 1921 році. З 1967 по 1993 рік був президентом Ізраїльської діамантової біржі, яка є найбільшою в світі.
Емігрував у Палестину в 1934 році. Вивчав історію та філософію у Єврейському університеті в Єрусалимі. У 1942 році його батько дав поштовх Шнітцеру зайнятися діамантовим бізнесом, через що той був змушений покинути університет. У 1945 році заснував товариство з розвитку алмазної промисловості у Палестині.
Ервін Чаргафф, біохімік
Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Батько Ервіна Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа розорився і сім’я перебралась до Відня.
У 1924 році Чаргафф вступив на хімічне відділення до Віденського університету, який закінчив у 1928 році і був прийнятий в постдокторантуру в лабораторії обмінної хімії в Єльському університеті в США. У 1933 році покинув Німеччину в зв’язку з приходом до влади нацистів, у 1933 – 1934 роках працював в Пастерівському інституті в Парижі.
У 1935 році остаточно оселився в США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також Чаргафф довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК.
Нагадаємо, що
Як повідомляв портал Знай.uа,
Також портал Знай.uа писав, що