У Чернівцях волонтерка Ольга Михайлова утримує притулок "Каруна", де мешкають хворі та старенькі "хвостики" - коти, собаки, птахи та навіть лисиці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНазва "Каруна" означає "співчуття". Так назвав заклад чоловік Ольги, що помер кілька років тому. З того часу жінка сама займається знедоленими хвостатими, пише
"Це був перший притулок для тварин в Україні. Чоловік працював у Києві, а потім повернувся у Чернівці, вирішив допомагати тим, хто цього потребує, і створив центр для тварин. Був у нас собака, якого прив’язали до дерева залізним дротом, ще одного собаку ми викупили з перебитим хребтом. Чоловік їх лікував, привозив ветеринарів", - розповідає Ольга Михайлова.
Десять років тому у притулку "Каруна" було майже сто тварин, а у 2016 році багато тварин померло від старості.
"Через фінансову кризу вирішили не розширювати притулок, а турбуватися добре про тих тварин, які у нас є. Зараз у притулку живе 32 собаки, шість котів. Всі ці тварини старі й доживають віку, але ми зробили все, щоби вони жили у комфорті. Тварини живуть у двох ангарах, які спеціально збудували з вольєрами. У кожного собаки є своє місце, взимку стелимо там сіно. За тваринами доглядають двоє волонтерів. Вони їх годують, тричі на день вигулюють. Тварини в нас не худенькі, й ми цьому радіємо", – каже Ольга.
Також у притулку живе лисиця Луїза, яка навіть дозволяє себе гладити.
"Ми взяли цю лисицю маленькою. Її у лісі знайшов мисливець і не знав, що з нею робити. Мій чоловік її викупив і тварина живе у нас вже понад п’ять років. Лисиця звикла до людей. Я її можу погладити. Вона любить сир сулугуні, копчені крильця. Якщо є така можливість, то намагаюся її балувати. Тепер будуємо для неї просторий вольєр з будиночком, драбинками", – продовжує Ольга.
Живуть у притулку у птахівнику сойки, голуби. Мають старого фазана, який майже сліпий. Це всі птахи з якимись вадами, яких не можемо відпустити на волю.
Ольга переважно витрачає на догляд за тваринами власні кошти. Та нещодавно до цього долучилися волонтери.
"До карантину все утримання було за власні кошти, допомагали кілька спонсорів. Під час карантину почали співпрацювати з громадською організацією "Небайдужі", виявилося, що там багато однодумців", – каже Ольга.
Тим часом хворих та побитих коней, який чекала б неминуча смерть, рятує чернівецька родина.Сім`я Родигіних облаштувала невеличкий притулок, куди забирає тварин, яких врятували від скотобійні. Усіх мешканців вони утримують за власний кошт.
Також Знай писав, що кішка Моніка пережила зраду перших господарів і опинилася в притулку через хворобу. Однак її взяли небайдужі люди і виходили. Тепер тварина вибрала собі лідера і пильно стежить за ним поки він працює за комп'ютером.
Нещодавно Знай передавав, що у Чернівцях зоозахисники та волонтери рятують собаку, яка пересувається на " інвалідному візку". Що сталося з твариною достеменно невідомо, але волонтери кажуть, що їй необхідна діагностика та реабілітація.