Верховна Рада схвалила закон, який надає можливість чоловікам і жінкам віком понад 60 років проходити службу в складі української армії. Водночас приєднатися до ЗСУ вони зможуть виключно на контрактній основі. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За його словами, законопроєкт №13229, який передбачає зміни до Закону "Про військовий обов’язок і військову службу", підтримали 306 народних депутатів. Наразі, в умовах воєнного стану, мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Однак у майбутньому до військової служби зможуть долучитися й старші громадяни - незалежно від статі.
Щоб укласти контракт із ЗСУ, громадянам необхідно пройти військово-лікарську комісію та отримати підтвердження придатності до служби, а також письмову згоду командира військової частини.
Порядок погодження прийняття таких осіб на службу визначатиметься Генеральним штабом ЗСУ або уповноваженим органом конкретного військового формування.
Для цієї вікової категорії передбачений випробувальний термін тривалістю два місяці. Якщо протягом цього періоду буде встановлено, що військовослужбовець не відповідає вимогам, контракт буде достроково розірвано, а особу звільнено зі служби.
Як зазначено в документі, контракт для громадян старше 60 років укладається строком на один рік. При цьому граничний вік перебування на службі не встановлюється - після завершення дії контракту його можна буде продовжити ще на 12 місяців.
Водночас після скасування або завершення воєнного стану такі військовослужбовці підлягають достроковому звільненню, а їхні контракти розриваються.
- Раніше портал Знай.ua повідомляв, що потрібно подати дані: ТЦК масово штрафуватимуть тих, хто не встигне.
- Також наш портал інформував, частину студентів можуть мобілізувати до кінця літа: хто ризикує отримати повістку.
- Крім того, ми писали, що інвалідність – не аргумент для ТЦК: повістки отримують ті, хто не підлягає мобілізації.