Починаючи з 2027 року, у кожному закладі освіти України з’явиться обов’язковий предмет "Захист України" в оновленому форматі. Про це повідомив у своєму Фейсбуці міністр освіти Оксен Лісовий.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, ця ініціатива базується на чіткому розумінні того, що освітній процес має готувати учнів до реального життя, його викликів і відповідальності. Освіта повинна формувати систему цінностей, світогляд і сприяти самоідентифікації особистості.
Також очільник МОН підбив підсумки минулого року в цій сфері. Як зазначив Лісовий, були залучені десятки команд, проведено сотні зустрічей, ухвалено рішення, реалізовано навчальні програми й тренування, внесено зміни до законодавства, забезпечено супровід шкіл, здійснено підготовку педагогів, закуплено обладнання та проведено необхідні коригування.
За словами міністра, сьогодні вже функціонують близько 1000 навчальних просторів. Вони забезпечені всім необхідним, побудовані за сучасними стандартами, впроваджено актуальні методичні підходи.
"Ці центри не просто дають знання - вони розвивають практичні навички та формують у школярів усвідомлення своєї ролі й особистих можливостей. Понад 280 тисяч старшокласників уже навчаються за новою програмою - це становить 65% усіх учнів 10-11 класів", - повідомив міністр.
За даними чиновника, понад 4000 викладачів уже працюють за оновленою програмою. Серед них - більш як 400 ветеранів, які безпосередньо передають свій досвід у шкільних і міжшкільних тренувальних центрах "Захисту України".
Міністр також наголосив на наступному етапі - масштабуванні. Знання у сфері безпеки, самозахисту, медицини та інформаційної грамотності вже не можна вважати чимось додатковим - це базові навички сучасної людини. У МОН впевнені, що це важливо для формування почуття власної гідності та впевненого погляду в майбутнє у своїй країні.
- Нагадаємо, вчителька поділилася, чим відрізняються китайські школярі від українців: жорстка субординація, виховання, дисципліна.
- Раніше ми розповідали, що вища освіта – тепер привілей: які спеціальності найдорожчі.
- Також абітурієнти масово провалюють математику та хімію: педагоги пояснили причини.