Міністерство юстиції України нагадало, що фізичні особи, а також підприємці мають законне право розпочати процедуру звільнення від боргів через суд.

Для цього необхідно звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Неплатоспроможністю вважається нездатність громадянина виконувати свої фінансові зобов'язання перед кредиторами у встановлені терміни. Також передбачено поняття загрози неплатоспроможності — це ситуація, коли людина об'єктивно не зможе розрахуватися за зобов'язаннями протягом найближчих 12 місяців.

Гроші, борги / фото: Instagram
Гроші, борги / фото: Instagram

Для подання заяви необхідно підготувати план реструктуризації боргів. Він повинен включати суму, яку боржник зможе виплатити, ту частину, яку буде прощено, а також розмір коштів, що залишаються на життя, — не менш як прожитковий мінімум на кожного члена сім'ї.

Суд може відмовити у відкритті справи, якщо зобов'язання вже було виконано, особа раніше визнавалася банкрутом або була притягнута до відповідальності за шахрайство, пов'язане з банкрутством.

Популярні новини зараз
Лише одна чашка може обернутися лихом: вчені назвали напій, що призводить до сліпоти Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Штрафи впаяють по-повній: податкова попередила про зміни з 1 серпня
Показати ще

З моменту початку справи про неплатоспроможність припиняється нарахування штрафів та відсотків, а також запроваджується мораторій на вимоги кредиторів. Якщо протягом 120 днів кредитори не схвалять плану реструктуризації, справа переходить до продажу майна боржника. Однак є винятки: не підлягають продажу єдине житло та кошти на пенсійних та соцстрахових рахунках (квартира площею не більше 60 кв. м. чи житловою площею не більше 13,65 кв. м. на кожного члена сім'ї боржника чи житловий будинок площею не більше 120 кв. м).

Борги, скріншот: YouTube
Борги, скріншот: YouTube

Важливо: навіть за продажу майна деякі борги не списуються. Це, зокрема, аліменти, компенсації шкоди здоров'ю та борги з обов'язкових соціальних внесків.

Якщо реструктуризацію або продаж майна успішно завершено, суд приймає рішення про закриття справи та звільнення особи від боргів — за винятком вищезгаданих зобов'язань.

У Мін'юсті також нагадали, що після визнання банкрутом протягом 5 років не можна знову розпочати таку процедуру (якщо борги не були погашені повністю). Крім того, протягом трьох років після банкрутства людина не вважається бездоганною діловою репутацією.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи може співробітник залишити робоче місце під час повітряної тривоги та як нараховується зарплата у таких випадках.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пенсіонерам дали шанс на краще життя.
Також "Знай.ua" писав, що українців можуть позбавити пільг через надто високі соцвиплати.