В Україні індексація пенсійних виплат проводиться лише один раз на рік - згідно з чинними нормативними актами. У 2025 році відповідну процедуру вже було здійснено. Про це повідомила заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак в ефірі "Радіо Свобода".

Дарина Марчак. Фото: скриншот Facebook
Дарина Марчак. Фото: скриншот Facebook

Як пояснила посадовиця, затверджений порядок перерахунку не передбачає повторної індексації протягом календарного року - юридичних підстав для цього просто немає. Відтак основне підвищення пенсій для українців уже відбулося. Надалі розмір пенсій може зрости лише за умови суттєвого покращення економічної ситуації в державі.

Марчак також наголосила, що Міністерство соціальної політики постійно відстежує фінансовий стан Пенсійного фонду, зокрема надходження від єдиного соціального внеску. Якщо раптом з’являться додаткові ресурси - міністерство може ініціювати посилення соціальної підтримки. Водночас остаточне рішення, за словами посадовиці, ухвалюватиме Кабінет міністрів.

Чиновниця звернула увагу й на важливий аспект - в Україні існують дві основні категорії пенсіонерів. Перша група - це громадяни, які отримують пенсії коштом надходжень від єдиного соціального внеску, що сплачують робочі українці. Це так звана солідарна пенсійна система.

Популярні новини зараз
Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави Лише одна чашка може обернутися лихом: вчені назвали напій, що призводить до сліпоти Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку
Показати ще

Пенсіонери у ПФУ. Фото: скрін youtube
Пенсіонери у ПФУ. Фото: скрін youtube

Друга група - особи, які одержують виплати за спеціальними програмами, ухваленими Верховною Радою в різні роки. Фінансування таких пенсій здійснюється безпосередньо з державного бюджету.

Так, за словами Марчак, очікувати підвищення пенсій для другої категорії пенсіонерів у 2025 році майже не доводиться - через складну економічну ситуацію в країні.