Хоча літо ще в розпалі, батьки вже починають купувати те, що знадобиться їхнім дітям протягом нового навчального року. У яку суму обійдеться підготовка до 1 вересня, йдеться в дослідження Inweb.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
На підготовку до навчального року українським батькам доведеться викласти від 1500 до 13 000 гривень в залежності від низки факторів:
- віку дитини;
- формату навчання (офлайн, онлайн або змішаний);
- необхідності носити шкільну форму.
Складніше за все буде батькам першачків, бо багато речей доведеться купувати з нуля (рюкзак, комплект одягу, канцтовари, додаткові матеріали, підручники). Далі вже трохи простіше, бо якесь шкільне приладдя та одяг лишаються з минулих років, і доводиться докупати тільки те, чого не вистачає.
У 2024 році витрати на приготування до школи становили:
- 4000-12000 гривень для учнів молодшої школи;
- 3000-7000 гривень для учнів середньої ланки;
- 1500-3000 гривень для старшокласників, які досить часто обирають лише найнеобхідніше.
Форма освіти та витрати на підготовку до навчального року
Згідно з даними Світового банку, в Україні станом на 2025 рік зруйновано 385 школ, а пошкоджено понад 3 тисячі.
Через це, а також через безпекову ситуацію багато школярів (понад 1,1 млн) були вимушені перейти на онлайн-навчання або у змішаний формат. Відповідно, зріс попит на техніку для навчання. Так, бюджетні планшети вартістю від 1500 гривень та ноутбуки середнього сегменту, ціна яких становить 6000-10000 гривень, стали вагомою статтею витрат для багатьох родин.
У 2024 році українські продавці товарів для школи зазначили, що попит на товари, які потрібні для стаціонарного навчання, з року в рік знижується.
Втім, найнеобхідніша стаття витрат для школярів - канцелярія - знадобиться на будь-якому форматі навчання. Базовий набір обійдеться в 1000-1600 гривен.
Шкільний рюкзак з ортопедичною спинкою обійдеться у 999 гривень; сумка для змінного взуття або спортивної форми - у 200 гривень; папка для зошитів - у 60 гривень; пенал - у 195 гривень
Загалом батькам слід відкласти на збори до школи хоча б 10 тисяч гривень. Загальна сума залежить від потреб родини, формату навчання та одягу, який лишився з попередніх років. Якщо в школі відсутня шкільна форма, це суттєво спрощує ситуацію.
Коли краще купувати необхідне?
Більшість покупців вважають, що треба починати закупівлі ще до піку сезону. Натомість 41 % з них чекає, що основні знижки будуть пізніше.
Великі мережі українських магазинів мають встановлені таймінги початку сезону підготовки до школи, то ж бажаючим заощадити варто моніторити ситуацію в разних торгівельних точках.
Також українські батьки все частіше надають перевагу онлайн-замовленням, бо це дозволяє заощаджувати гроші та час.
Раніше портал Знай писав, що "Оцінки шкодять психіці": в Україні закликають змінити підхід до навчання школярів.
Крім того, ми повідомляли, що навчальні заклади пустять "під ніж": у МОН пояснили, які школи зникнуть першими.
Також портал інформував про те, чи можна купити смартфон із "Пакунку школяра": у Мінсоцполітики дали пояснення батькам.