Діти, які перебувають за кордоном та продовжують дистанційне навчання в українських школах, тепер зможуть не витрачати сили на всю загальноосвітню програму, а вивчати лише "українознавчий компонент". З одного боку, в цьому є раціональне зерно, але такі нововведення викликали обурення та незадоволення освітян, повідомляє НУШ.

Вчитель
Вчитель

Так, з 1 вересня 2025 року дистанційна освіта в Україні значно змінюється. І діти, які навчаються в дистанційних українських школах з-за кордону, мусять вивчати лише 7 предметів з української освітньої програми. Але вчителі, які працюють в дистанційних школах, кажуть про те, що зміни, впроваджені Міністерством освіти та науки, порушують права дітей та вчителів.

Справа в тому, що згідно з новим порядком, іноземні мови, предмети точного та природничого циклу (фізика, математика, інформатика, хімія, біологія, георгафія) при навчанні з українознавчим компонентом з 1 по 9 клас не вивчаються взагалі, а у старших класах години на їх вивченя скорочуються. То ж директори шкіл Маріуполя написали колективний лист до Сергія Магери, народного депутату України, і зазначили, що через такі нововведення українські школярі, які наразі перебувають за кордоном, "втрачають шанс вступати до вітчизняних університетів і здобувати повну освіту".

Також освітяни говорять про те, що запроваджені зміни призведуть до того, що багато педагогів просто втратить роботу. Особливо ті, хто працює в школах, переміщених з тимчасово окупованих та прифронтових теріторій.

Популярні новини зараз
Хочуть захопити і взяти в кільце: армія рф наблизилася до одного з ключових міст Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Важливе нововведення з 1 серпня: стосується всіх, у кого є банківські картки
Показати ще

"Вже з 1 вересня 2025 року велика кількість вчителів, працюючих у цих школах, втратять роботу, а тисячі українських дітей — можливість продовжити навчання за повною освітньою програмою", - підсумовують вчителі.

Школа, вчитель, уроки / фото: Pinterest
Школа, вчитель, уроки / фото: Pinterest

Раніше портал Знай писав, що "Вчителі – не прислуга": у Раді пояснили, чому молодь тікає зі шкіл та запропонували залучити досвід Фінляндії.

Крім того, ми повідомляли, що батьки школярів матимуть право працювати дистанційно: але є умови.

Також портал інформував, що літні канікули крадуть знання школярів: які предмети забувають найбільше.