Чоловіки віком від 60 років не підлягають мобілізації, проте тепер їм дозволено добровільно підписувати контракт із ЗСУ. Про це повідомив адвокат Антон Маринич у коментарі РБК-Україна.

За словами адвоката, після досягнення 60 років чоловіки виключаються з військового обліку як такі, що досягли граничного віку перебування в запасі. Однак, якщо чоловік вже служить і досягає 60 років, він може за власним бажанням продовжити службу ще протягом 5 років, якщо визнаний гідним.

Український військовий
Український військовий
Фото из открытых источников

Вікові обмеження у ЗСУ:

  • для рядових, сержантів та офіцерів - до 60 років;
  • для вищого офіцерського складу – до 65 років.

Якщо військовий має необхідну кваліфікацію та здоров'я, термін служби може бути продовжений за бажанням. Запас також поділяється на розряди: перший – до 35 років (для пересічних), другий – до 60 років. У офіцерів кордони варіюються від 45 до 65 років, залежно від звання.

Популярні новини зараз
Чому потрібно мовчати 21 липня і чим заборонено користуватися сьогодні: прикмети та заборони на Онуфрію Вдарить під +40: в Україну повертається аномальна спека Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Показати ще

Військовий пенсіонер. Фото: youtube
Військовий пенсіонер. Фото: youtube

Закон від 16 липня 2025 року дозволяє добровольцям віком понад 60 років підписувати контракт, якщо вони підходять за станом здоров'я. Йдеться про участь на небойових посадах — у тилу, на управлінських чи навчальних позиціях, де важливим є досвід і дисципліна. Це рішення спрямоване на зміцнення армії за умов тривалої війни.

Нагадаємо, раніше українці почали отримувати дивні смс від ТЦК.

Як повідомляв портал "Знай.ua", якщо повернув на облік інший ТЦК, куди звертатися , щоб розібратися в ситуації.

Також "Знай.ua" писав, що ТЦК не має права робити під час мобілізації.