Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Але, як виявилось, навіть ті чоловіки, які мають офіційне бронювання або відстрочку від служби, отримують повістки. Така ситуація викликає тривогу — як таке можливо і що з цим робити?
Пояснює юристка адвокатського бюро «Романа Сацика» Марія Ганіна. За її словами, у більшості випадків військовозобов’язані з дійсною бронню чи відстрочкою не мають отримувати повістки. Але трапляються винятки, які пов’язані не з помилками конкретного ТЦК, а з технічними недосконалостями системи.
Зокрема, повістки можуть надійти у випадках, коли чоловік вже подав заявку на бронювання або відстрочку, наприклад через додаток «Резерв+», але його дані ще не оновилися в державних реєстрах. Тобто процес оформлення триває, проте офіційно в реєстрі людина ще не має підтвердженого статусу. Саме через це система продовжує генерувати повістки автоматично.
«Повістки у нас часто надсилає Міноборони, а не ТЦК. І буває так, що в самому ТЦК знають цю особу, і що вона в процесі оформлення відстрочки. Їм взагалі ця людина не потрібна. Але повістки все одно формуються автоматично. Особливо коли в реєстрах відстрочка ще не підтягнулася», — пояснила юристка.
У таких випадках дуже важливо мати при собі документи — підтвердження того, що ви дійсно подали заявку на бронювання чи отримали відстрочку. Це можуть бути копії заяв, листи від роботодавця, внутрішні накази або будь-яке інше підтвердження, що ваша справа на розгляді.
Нагадаємо, 15 днів на оплату: що загрожує українцям за ігнорування штрафу від ТЦК - юрист розповів про наслідки
Як повідомляв портал Знай.ua, ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку
Також, "Індульгенція від обов'язку захищати державу": у МОН ухвалили рішення про студентів старше 25 років