Европейська комісія 18 липня внесла пропозицію щодо збільшення збору за отримання дозволу на вʼїзд на територію Європейського Союзу в межах майбутньої Європейської системи інформації про подорожі та дозволи (ETIAS). Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Європейський Союз. Фото Freepik
Європейський Союз. Фото Freepik

Суму збору планують збільшити майже втричі - з 7 до 20 євро. Це обґрунтовують зростанням рівня інфляції з 2018 року, бо саме тоді збір на дозвіл на в'їзд до ЄС було встановлено у його сьогоднішньому розмірі.

Також підвищення пов'язано з новими технічними функціями системи ETIAS. Платити по-новому доведеться після офіційного запуску системи, який наразі запланований на останній квартал 2026 року.

20 євро треба буде сплачувати не при кожному в'їзді в ЄС. Мандрівники з дозволом ETIAS зможуть користуватися ним стільки, скільки буде потрібно протягом трьох років.

Популярні новини зараз
Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Показати ще

Є певні категорії осіб, яким не потрібно буде сплачувати збір. Це:

  • люди, яким вже виповнилося 70 років;
  • діти до 18 років;
  • члени родин громадян ЄС або громадян третіх країн, які мають право на вільне пересування територією Євросоюзу.

Ця пропозиція Єврокомісії ще має бути затверджена Європейським парламентом та Радою ЄС.

Європарламент, скріншот: Youtube
Європарламент, скріншот: Youtube

Слід зазначити, що Євросоюз намагається провести реформу системи прикордонного контролю вже протягом тривалого часу. Головна задача - уніфікувати систему для всіх держав-членів та перевести її в електроний формат.

Раніше портал Знай писав, що Руслан Бортник оцінив, чи зможе Європа заплатити за американську зброю Україні.

Крім того, ми повідомляли, що Приватбанк пропонує клієнтам економити на оплаті різних послуг карткою: які є умови.

Також портал інформував, навіщо зберігати квитанції за комунальні послуги: юристи пояснили, для чого це потрібно.