В Україні існують професійні категорії, для яких законодавство передбачає достроковий вихід на пенсію — іноді задовго до загальновстановленого пенсійного віку 60 років.

Йдеться про військовослужбовців, поліцейських та працівників прокуратури. У деяких випадках пенсія може бути призначена вже у 45–50 років, а розмір виплат — у рази вищий за звичайні трудові пенсії.

Військовослужбовці
За даними Пенсійного фонду, учасники бойових дій можуть оформити пенсію у 55 або навіть 50 років. Для чоловіків потрібно не менше 25 років стажу, для жінок — від 20 років. Ба більше, деякі офіцери можуть вийти на пенсію вже у 45 років, адже стандартний термін служби, необхідний для отримання виплат, становить 20 років.

Військові пенсіонери
Військові пенсіонери

До учасників бойових дій належать не лише військові, а й добровольці, резервісти, поліцейські та члени територіальної оборони, які отримали статус УБД.

Популярні новини зараз
Вже наближається до Землі: вчені підозрюють, що це не просто космічний камінь, а зонд від позаземної цивілізації Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Перекази на картку: змусять платити податки навіть за членів родини Гроші більше не прийдуть: в Україні масово скоротять кількість пільговиків
Показати ще

Поліцейські
Право на пенсію за вислугу років поліцейські отримують за наявності 25 років стажу служби та віку не менше 45 років. Розмір виплат залежить від умов звільнення та середньої зарплати за останні роки служби. Якщо ж колишній пенсіонер повертається на службу, виплата пенсії призупиняється.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Прокурори
Окрема категорія, яка може йти на пенсію в середньому у 47 років. Для цього потрібно мати 25 років загального стажу, з яких не менше 15 — саме на посаді прокурора. Розмір пенсії становить 60% від останньої зарплати. Проте існує обмеження — не більше 10 прожиткових мінімумів, тобто близько 23 100 гривень. Водночас рекордні виплати прокурорів можуть перевищувати 250 тисяч гривень на місяць (зафіксований випадок у 2024 році).

Для більшості громадян правила набагато суворіші: мінімальний пенсійний вік — 60 років, а страховий стаж має становити від 35 років. Суми ж таких пенсій часто не перевищують кількох тисяч гривень, що виглядає несправедливо на фоні «золотих» пенсій силових структур.

Нагадаємо, отримав допомогу - залишився без пільг на комуналку: роз'яснення ПФУ

Як повідомляв портал Знай.ua, лічильник "намотує" багато електроенергії: що робити в такому випадку, поради ДТЕК

Також, не кожен пенсіонер про це знає: стареньким запровадили низку пільг - на чому держава дозволить зекономити