Українці, які подаються на пенсію, тепер мають додати новий документ.

Адвокатка Анастасія Гукєян розповідає, що з травня 2025 року діє оновлений порядок, і тим, хто працював у СРСР чи за кордоном, потрібно подати заяву про те, що пенсію там не отримують, пише b2bconsult.

Ця заява потрібна, щоб підтвердити, що людина не перебуває на обліку як пенсіонер за межами України, не отримує там виплати і не зверталася за ними.

"Це не складно і не вимагає нотаріуса" - пояснила адвокатка Анастасія Гукєян.

Документ підписується особисто в ПФУ або онлайн через кабінет.

Популярні новини зараз
Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати Жити, а не виживати: скільки мають отримувати пенсіонери Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Показати ще

Пенсіонерка з телефоном в руках
Пенсіонерка з телефоном в руках

Подати таку заяву можна двома способами. Перший - прийти до територіального органу Пенсійного фонду. Другий - заповнити все онлайн. Для цього треба авторизуватись через КЕП у кабінеті ПФУ або на порталі "Дія", обрати тип заяви, додати скани документів і підписати заяву КЕП.

Штамп, документи / фото: ВРЦіРО
Штамп, документи / фото: ВРЦіРО

За словами Гукєян, це стосується тих, хто:

  • працював до 1991 року в СРСР;

  • мав роботу чи контракти за кордоном;

  • підозрює, що його стаж міг бути врахований за межами України.

Отже, щоб отримати пенсію в Україні, якщо ви маєте стаж у СРСР чи працювали за кордоном, тепер обов’язково потрібно підтвердити, що за межами країни пенсійних виплат не отримуєте. Такий крок дозволяє Пенсійному фонду уникнути подвійних виплат і прискорити призначення пенсій. Якщо маєте підстави — краще не зволікати, аби не залишитись без грошей у старості.

Раніше ми повідомляли, повертатись не потрібно: як українці за кордоном можуть дистанційно вийти на заслужений відпочинок?

Як зарахувати закордонний стаж до пенсії: що треба знати - більш детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, недоотримані пенсії: хто та як може отримати компенсації?