Понад 145 тисяч колишніх військових, які вже вийшли на пенсію, досі не повернулися до армії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХоча війна триває, а Україна мобілізує всіх, кого може, ця категорія залишається осторонь. Причина цього – законодавство, яке гарантує їм пільги, навіть якщо вони не беруть участь у бойових діях, пише На пенсії.
За даними Міністерства соціальної політики, у нас близько 635 тисяч військових пенсіонерів. Частина з них – чоловіки до 60 років без інвалідності та роботи, тобто формально придатні до служби. Та понад 145 тисяч з них не повернулися у військо після початку повномасштабного вторгнення.
Чинний закон, який було ухвалено ще задовго до війни, дозволяє таким пенсіонерам отримувати до 70% зарплати чинного військовослужбовця. І все це незалежно від того, чи служать вони зараз, чи ні. А ось ті, хто був мобілізований і ризикує життям щодня, таких привілеїв не мають. Максимум – право на пенсію на 5 років раніше.
Уряд визнає, що нинішні норми вже не відповідають реаліям. Готуються зміни до законодавства, які можуть змінити логіку надання пільг. Ключовим має стати статус учасника бойових дій, а не просто факт роботи у військових структурах у минулому.
Тим часом у суспільстві дедалі частіше лунають питання справедливості - чому одні воюють і отримують менше, а інші сидять вдома і мають повний соцпакет?
Раніше ми повідомляли, виплати родинам загиблих воїнів: у які терміни мають надійти гроші?
Автоматом не заплатять: як українцям отримати одноразову грошову допомогу – часу замало - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, не нараховують виплати за поранення: що треба знати українським військовим та куди звертатися?