Згідно з українським законодавством, кожен споживач має проходити обов'язкову повірку лічильників для того, щоб переконатися, що вони правильно рахують спожиту воду. Як просвести таку перевірку, повідомляє Держспоживслужба.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Повірку лічильників води треба проходити раз в чотири роки, в відповідності з встановленим повірочним інтервалом. Дата повірки має вказуватись в паспорті лічильника або в особистому кабінеті споживача на офіційному вебпорталі постачальника послуги.
Хто проводить повірку лічильників води?
Робити це можуть тільки ті організації, які уповноважені на проведення повірки відповідних засобів:
- наукові метрологічні центри;
- метрологічні центри;
- повірочні лабораторії.
Для проведення повірки лічильник у присутності власника демонтують, віддають на перевірку до лабораторії, а потім встановлюють назад. Всі кроки документуються.
Деякі компанії пропонують зробити повірку лічильника на воду без демонтажу пристрою. Звісно, це зручніше та швидше, але й дорожче.
Стандартна процедура повірки займає до 5 днів.
Якщо за результатами перевірки лічильник визнається справним, це засвідчують спеціальним тавром, яке відбивається на пристрої або записі в експлуатаціонних документах.
Якщо лічильник визнаний несправним, то оформлюється довідка про його непридатність.
Хто оплачує повірку лічильників на воду?
Згідно з українським законодавством, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) водяних лічильників здійснюється за рахунок їх власників (якщо договором не встановлено інше).
Раніше портал Знай писав про нову соцдопомогу: медичні огляди та підтримка з документами.
Крім того, ми повідомляли, що українці залишаться без десерту: ціни на сезонні фрукти б'ють всі рекорди - що найдорожче.
Також портал інформував про привілей для окремих пенсіонерів: хто може не платити за газ, світло та інші послуги.