В умовах воєнного стану та загальної мобілізації в Україні військовозобов’язані чоловіки зобов’язані стати на облік у ТЦК та виконувати визначені законом обов’язки. Порушення цих вимог може призвести до штрафів.

Але не всі з них є обґрунтованими. Юристка Марія Ганіна з адвокатського бюро «Романа Сацика» пояснила, як діяти у разі, якщо ви отримали такий штраф і вважаєте його несправедливим.

За словами Ганіної, є два основні способи оскаржити постанову ТЦК про накладення штрафу:

  1. Через суд.

  2. Через орган, вищий за той ТЦК, де людина перебуває на обліку.

    Популярні новини зараз
    Перерахунок пенсії: хто має бігти до ПФУ, щоб збільшити виплати Кінець війни в Україні до 31 грудня 2025 року: найпотужніший прогноз, який змінює все Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни
    Показати ще

    ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube
    ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube

Наприклад, якщо ви перебуваєте на обліку в районному ТЦК Києва, звертатися потрібно до Київського міського ТЦК. Якщо це Бориспіль, Бровари, Буча чи інші міста Київщини – скаргу подають до Київського обласного ТЦК.

Проте, за словами адвокатки, найефективніший шлях — одразу звертатися до суду, оскільки у таких справах діє обмежений строк на оскарження — 10 днів з моменту винесення постанови або з моменту, коли особа дізналася про неї.

«У вищих ТЦК невідомо, скільки часу можуть розглядати звернення. Це ризик: пройде 2–3 тижні, і вже буде запізно звертатися до суду», — пояснила Ганіна.

Працівник ТЦК. Фото:скріншот: Youtube
Працівник ТЦК. Фото:скріншот: Youtube

За словами юристки, судовий розгляд може тривати кілька місяців. Наприклад, одна зі справ, яку вона веде, була подана в червні, а перше засідання призначено лише на вересень. У середньому подібні процеси тривають від 4 до 6 місяців.

Разом із позовом до суду подається також заява про зупинення стягнення штрафу, щоб уникнути блокування банківських рахунків і примусового списання коштів.

«Цей запобіжний захід дозволяє клієнту уникнути фінансових обмежень до моменту винесення остаточного рішення. Проте важливо розуміти: навіть якщо суд призупиняє стягнення штрафу, це не зупиняє процес мобілізації», — підкреслила юристка.

Нагадаємо, оновив дані — будеш покараний: "Резерв+" масово штампує хибні штрафи - у Міноборони дали роз'яснення

Як повідомляв портал Знай.ua, ТЦК прийде за чоловіками 50+: кого залишать без імунітету від мобілізації

Також, розвернуть на кордоні: кого з чоловіків не випустять з країни попри законне право