Процес мобілізації в Україні здійснюється відповідно до планів, затверджених Генеральним штабом - щомісяця до лав війська долучається близько 30 тисяч осіб. Про це повідомив член парламентського комітету з питань національної безпеки Федір Веніславський у ході прес-конференції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Хочу послатися на слова президента як верховного головнокомандувача. Він наголосив, що мобілізація відбувається повністю відповідно до планів, розроблених Генеральним штабом Збройних сил України. Тобто щомісяця призивається приблизно 30 тисяч громадян", - зазначив нардеп.
За його словами, наразі в країні активно розширюється система рекрутингу. Кількість українців, які потрапляють до армії через ці центри - суттєво зростає.
"Збільшується частка громадян, які вступають на військову службу через рекрутингові канали. Якщо раніше це було близько 5%, то зараз вже понад 10%. І ця цифра постійно зростає", - пояснив депутат.
Веніславський визнав, що чинна система мобілізації в Україні "не зовсім" задовольняє населення, однак українці змушені зважати на поточні обставини. Водночас він запевнив, що в Раді вже шукають нову модель мобілізації, яка буде прийнятною і для уряду, і для суспільства.
"У такій війні, яка триває вже три з половиною роки, не перебувала жодна країна сучасного світу за останні майже 100 років. Тому ми маємо виходити з реалій. І, на жаль, не завжди все відбувається так, як хотілося б. Але я переконаний, що поступово ми дійдемо до тієї моделі, яка задовольнить і громадян, і військове командування", - підкреслив він.
- Нагадаємо, воювати відправлять і пенсіонерів: українці віком від 60 років служитимуть у ЗСУ.
- Також ми писали, хто може законно відмовитись від мобілізації без штрафів чи в'язниці.
- Ще повідомлялося, що перевірки ТЦК справді незаконні: що не мають права вимагати.