Газорозподільчі компанії, зокрема "Нафтогаз", мають право припинити подачу газу за наявності боргів – але виключно за умови дотримання чітко встановлених правил. Про це повідомляється на сайті "Юристи.UA".

Адвокат Юрій Айвазян стверджує, що навіть в умовах воєнного стану українцям можуть обмежити доступ до газопостачання через несплату. За його словами, постачальник газу – хай то "Нафтогаз" чи інша компанія – має законне право призупинити постачання палива, якщо у споживача є прострочена заборгованість.

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube
Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

Однак згідно з чинним законодавством, перед відключенням споживача мають попередити заздалегідь. Таке попередження надсилається у письмовій формі не менш як за десять діб до запланованого припинення подачі газу.

У попередженні обов’язково мають бути зазначені такі дані: точна сума боргу, підстава для припинення постачання та дата, з якої можливе призупинення газопостачання.

Популярні новини зараз
Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі Жити, а не виживати: скільки мають отримувати пенсіонери Позбавлять відстрочки від мобілізації: Кабмін змінив умови для бронювання
Показати ще

Адвокат наголошує, якщо протягом цього терміну споживач не може повністю сплатити заборгованість, він має можливість укласти договір реструктуризації. Це дозволить погашати борг частинами – за узгодженим графіком.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Айвазян також підкреслює, що у разі незаконного відключення газу у споживача є кілька законних шляхів захисту:

  • подання скарги до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • звернення до суду з позовом;
  • подання заяви до уповноваженого з питань захисту прав споживачів або до органів місцевого самоврядування.

Юристи нагадують, що таким чином, навіть за наявності боргу важливо знати свої права і діяти в межах правового поля.