Військовозобов’язані громадяни та військовослужбовці, які вважають рішення військово-лікарської комісії несправедливим або таким, що не відповідає їхньому фактичному стану здоров’я, мають право оскаржити його. Про це повідомив адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, для оскарження висновку ВЛК існують два основні шляхи: звернення до вищої за рівнем військово-лікарської комісії або подача позову до суду.
Підставою для скарги може бути, наприклад, ситуація, коли людину визнають придатною до служби, попри наявні поранення або залишки уламків в організмі. Один із таких випадків описав сам громадянин, який зазначив, що попри численні пошкодження, комісія визнала його здоровим. У подібній ситуації, як наголосив юрист, важливо діяти юридично грамотно та наполегливо відстоювати свої права.
У скарзі потрібно чітко викладати обставини справи, надати докази (медичні довідки, висновки лікарів, рентген-знімки тощо), які підтверджують незгоду з висновком ВЛК. Окрім того, слід зазначити, які саме положення або рішення комісії, на думку заявника, є неправомірними або недостатньо обґрунтованими.
Якщо скарга подається до вищої ВЛК, вона розглядає всі надані матеріали та має право змінити попередній висновок. Якщо ж обрано судовий шлях, потрібно готувати позовну заяву та бути готовим до розгляду справи в адміністративному суді.
Таким чином, рішення військово-лікарської комісії — не остаточне. У випадках, коли воно суперечить реальному стану здоров’я, його можна і варто оскаржувати згідно з чинним законодавством України.
Нагадаємо, отримають повістки першими: ким зацікавиться ТЦК у серпні
Як повідомляв портал Знай.ua, штрафувати більше не будуть: у ТЦК зробили заяву – чоловіки можуть зітхнути з полегшенням
Також, ВЛК визнала непридатним, але ТЦК ігнорує: як домогтися зняття з обліку