Міністерство освіти та науки України затвердило Типову освітню програму для учнів, які проживають або раніше проживали на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляється на сайті відомства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Як зазначено в повідомленні, документ спрямований на забезпечення доступу до якісної української освіти для відповідної категорії школярів. Програма охоплює як тих, хто наразі перебуває на ТОТ і хоче здобувати українську освіту, так і тих, хто раніше жив на цих територіях, але не мав можливості навчатися за українськими стандартами.
У документі вказано, що для дітей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, передбачено такі форми здобуття освіти: дистанційне навчання, педагогічний патронаж, сімейна форма й екстернат.
"Заняття можуть відбуватися в асинхронному форматі із застосуванням відеозаписів уроків – наприклад, із використанням платформи "Всеукраїнська школа онлайн" та інших освітніх онлайн-ресурсів відповідно до потреб конкретного учня", – йдеться у повідомленні.
Отже, нова Типова освітня програма передбачає:
- типові навчальні плани з предметами українознавчого компонента;
- гнучкий розподіл годин між предметами відповідно до потреб учнів;
- можливість вивчення мови та літератури корінного народу або національної меншини;
- додаткові години на індивідуальні консультації, групові заняття, зокрема підготовку до ДПА та НМТ;
- можливість створення індивідуальної освітньої траєкторії для подолання освітніх втрат і прогалин у навчанні.
Таким чином, учні, які раніше проживали на ТОТ і не мали доступу до української системи освіти, після переїзду на підконтрольну Україні територію зможуть продовжити навчання за цією Типовою програмою. Навчання за нею триватиме до кінця навчального року, в якому відбулося переміщення.
- Нагадаємо, вчителька поділилася, чим відрізняються китайські школярі від українців: жорстка субординація, виховання, дисципліна.
- Раніше ми розповідали, що вища освіта – тепер привілей: які спеціальності найдорожчі.
- Також абітурієнти масово провалюють математику та хімію: педагоги пояснили причини.