У Польщі стрімко зростає кількість депортованих громадян України. Часто це не просто висилка за межі країни — деяких супроводжують до кордону під конвоєм, і вже на українському боці на них може чекати військкомат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа офіційними даними польської прикордонної служби, з початку 2025 року тільки Сілезький підрозділ у місті Рацибуж виніс 127 рішень про депортацію, повідомляють польські ЗМІ. Переважна більшість — це українці. Основна причина — "загроза громадському порядку та безпеці країни".
"Іноземцю! Якщо ти порушуєш польське законодавство, ти не можеш залишатися в Польщі", — прямо заявляють польські прикордонники. Депортація часто стосується людей, які скоїли серйозні правопорушення, а подекуди навіть перебували у в'язниці. Саме тому частину з них не депортують одразу — їх утримують в охоронюваних центрах або ж очікують завершення терміну покарання.
"У випадках серйозних порушень ми організовуємо конвой безпосередньо до кордону", — заявив речник Сілезької прикордонної охорони, лейтенант Шимон Мосціцький. За його словами, майже 100 громадян України вже отримали припис залишити країну саме через "кричущі" дії, які суперечать польським законам.
Що ж далі? Що чекає на цих українців після того, як польські прикордонники передають їх українським службам? На це питання самі поляки відповідають прямо: "Ми не маємо змоги контролювати подальшу долю депортованих".
Та польські ЗМІ вже роблять свої висновки: у нинішніх умовах війни в Україні депортовані чоловіки можуть бути мобілізовані відразу після перетину кордону. І це не просто припущення — це реальна перспектива.
Загалом, за перший квартал 2025 року з Польщі добровільно виїхало 1849 іноземців, отримавши припис про повернення. Ще 314 осіб були вивезені примусово. І в цьому списку громадяни України — лідирують.
Нагадаємо, штрафи від ТЦК визнали незаконними: про що "забули" повідомити українцям
Як повідомляв портал Знай.ua, добровольців, що пішли у ППО мобілізують: що відбувається
Також, "індульгенція від обов'язку захищати державу": у МОН ухвалили рішення про студентів старше 25 років