Печеня, супи, запіканки, м'ясо і каші, приготовані в горщиках, надзвичайно смачні і дають дивовижне відчуття затишної старовини, коли наші молоді ще прабабусі готували їжу в печі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У цих страв безліч переваг. По-перше, вони дуже корисні. Адже в горщику можна готувати без застосування масла, його стінки створюють паровий ефект, блюдо не вариться, а нудиться, що зберігає максимум вітамінів і мікроелементів.
Також вони відкривають необмежений простір для імпровізації. У горщики можна закладати все, що є в холодильнику. А змішувати м'ясо, овочі, крупи і спеції можна різними способами, наскільки вистачить фантазії.
Їжу під час приготування не потрібно перемішувати, і вона майже ніколи не пригорає. Потрібно лише скласти всі інгредієнти в горщик, закрити кришкою і відправити на час в духовку.
ЧАНАХИ
Грузинська кухня вважається однією з кращих в світі і отримала широку популярність за межами республіки. Хачапурі і сациві, чахохбілі і ткемалі, лобіо і харчо — ці слова звучать по-особливому і відразу викликають апетит.
Чанахи - блюдо грузинської кухні, гідності якого барвисто описав ведучий відомих кулінарних передач Борис Бурда.
"Не питайте мене, Що таке чанахи - суп або друга страва. Сам не знаю. За густотою він знаходиться десь посерединці, як кажан між птахами і звіром, що досить зручно, поки не розвели летючих кішок.
В принципі можна не задаватися цим складним питанням, а просто поставити на стіл такий ось горщик чанахи, з'їсти і подивитися, чи захочеться вам після цього чого-небудь ще. Страва не тільки смачне, але і ситне до межі. Другого і третього після нього вже не попросиш", - каже Борис Бурда.
ІНГРЕДІЄНТИ
- 700 г баранини
- 100 г курдючного жиру
- 400 г баклажанів
- 300 г солодкого перцю
- 500 г великих помідорів
- 250 г дрібних помідорів
- 400 г ріпчастої цибулі
- 500 г картоплі
- 10 г часнику
- 1 гіркий стручковий перець
- 150 мл рослинного масла
- 20 г кінзи
- 20 г петрушки
- 20 г зеленої цибулі
- сіль і перець за смаком
ПРИГОТУВАННЯ
Наріжте продукти: м'ясо - середніми шматочками, цибулю — дрібними кубиками, курдючний жир — маленькими шматочками. Дрібні помідори розріжте на 6 частин, картоплю і баклажани наріжте невеликими шматочками, дрібно нашаткуйте зелень.
Розігрійте сковороду, викладіть на неї курдючний жир і 7-8 хвилин витоплюйте на невеликому вогні. Решта шкварки прибери зі сковороди.
У жир покладіть м'ясо і обсмажуйте 5 хвилин на середньому вогні, після цього додайте ріпчасту цибулю і обсмажуй ще 10 хвилин. Викладіть цибулю і м'ясо зі сковороди.
Нарізані баклажани покладіть в сковороду з жиром, в якому тушкувалося м'ясо, додайте чайну ложку солі і обсмажуйте 5-7 хвилин до золотистої скоринки.
Для приготування соусу подрібніть в блендері великі помідори, часник, 100 г солодкого і один пекучий перець.
Тепер прийшов час укладати всі інгредієнти в горщики. Зверніть увагу, що м'яса і овочів в горщику повинно бути порівну.
Почніть з 2 столових ложок соусу, потім покладіть по 2 чайні ложки кінзи, петрушки і зеленої цибулі, картоплю, м'ясо з цибулею, дрібні помідори, сіль і перець, солодкий перець і баклажани, а зверху — ще 2 ложки соусу.
Для тих, хто готує в горщиках нечасто, нагадуємо, що горщики потрібно ставити в холодну духовку, вони повинні нагріватися разом з нею. Від різкого перепаду температури кераміка може тріснути, чого нам, звичайно, не хотілося б.
Отже, поставте горщики в холодну духовку, включіть її на 180 градусів і запікайте 80-100 хвилин.
Чанахи в горщиках готові.
"Тепер діставайте горщик і ставте на центр столу. Коли все заціпеніють від запаху, великою ложкою покладіть кожному в тарілку так, щоб там було все: і баклажани, і помідори, і баранинка, і прянощі, і найголовніше - дивовижний запах Кавказу", - розповідає, як подавати чанахи на стіл Борис Оскарович Бурда.
Приємного апетиту!
Нагадаємо,
Як писав портал Знай.ua,
Також портал Знай.ua писав, що