Пропозиція НКРЕКП про уніфікацію тарифів за класами напруги викликала серйозну критику. Президент «Укрметалургпром» Олександр Каленков вважає, що це рішення нелогічне та економічно необґрунтоване. Основна проблема полягає в тому, що одні споживачі фактично будуть платити більше, щоб субсидувати інших, що погано вплине на економіку країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСистема двох класів напруги, за якою працюють різні групи споживачів, має сенс, оскільки витрати на енергозабезпечення для великих підприємств і дрібніших споживачів відрізняються, про це пише gmk.center Наприклад, великі підприємства мають власну енергетичну інфраструктуру і менші втрати електроенергії.
Уніфікація тарифів порушує цю різницю і суперечить європейській практиці, де є різні класи споживання. Лише Мальта в ЄС має уніфікований тариф, і європейські директиви радять уникати такого підходу.
Каленков підкреслює, що такі рішення потребують обговорення з промисловими споживачами, щоб оцінити реальні витрати та визначити справедливий тариф. Крім того, уніфікація тарифів є негативним сигналом для інвесторів, оскільки вони зацікавлені в прогнозованості.
За оцінками GMK Center, уніфікація тарифів може призвести до збільшення витрат для промислових підприємств на 10 млрд грн щороку, а в масштабах всієї економіки – на 26 млрд грн. Раніше НКРЕКП вже відмовилась від цього рішення через критику бізнесу, але питання може бути знову порушено в майбутньому.
Нагадаємо, без проблем поки що лише до листопада: зимові відключення під питанням
Раніше ми писали про те, що стосується кожного: за які проблеми зі світлом українців можуть посадити до в'язниці
Крім того, Знай.ua повідомляв, ситуація зі світлом в Україні: встановлення міні-ТЕС та нові граничні ціни на електроенергію