Нерідко військовозобов'язані опиняються у розшуку, не розуміючи підстав зміни свого статусу. Причиною таких дій ТЦК можуть бути як реальні порушення військового обліку, так і технічні помилки.

Адвокат Олександр Прокопець на порталі "Юристи.UA" пояснив, як діяти в такій ситуації та що потрібно зробити, щоб зняти себе з розшуку.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Перший і головний крок — звернутися до свого ТЦК із запитом про причини внесення до списку тих, хто розшукується.

"Необхідно звернутись до ТЦК з вимогою надати інформацію, на якій підставі було зафіксовано порушення військового обліку і якими документами це оформлено", - зазначив фахівець.

Популярні новини зараз
Кінець війни в Україні до 31 грудня 2025 року: найпотужніший прогноз, який змінює все Пенсіонерам доплатять понад 1500 грн: хто отримає одразу дві надбавки У пріоритеті – вантажівки та бусики: в українців почали вилучати автомобілі на потреби ЗСУ Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Адвокат радить надсилати звернення цінним листом з описом вкладення, щоб довести, що саме цей документ було відправлено до центру комплектування. Це стане вагомим аргументом у разі подальших юридичних дій.

Ще ефективнішим способом, за словами фахівця, є адвокатський запит. Він має велику юридичну силу і змушує ТЦК надати обґрунтовану відповідь у чіткі терміни.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Тільки отримавши офіційну відповідь із підтвердженням чи спростуванням порушення, можна переходити до наступного етапу – оскарження дій ТЦК чи ініціювання процедури зняття з розшуку.

Раніше портал Знай повідомляв, гребтимуть вдвічі більше людей: нардеп попередила про посилення мобілізації - за яких умов.

Також наш портал інформував, ВЛК визнала непридатним, але ТЦК ігнорує: як домогтися зняття з обліку.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, СМС від ТЦК: українцям надходять цифрові повістки – що радять юристи.